.

o nás

NOVINKY

Moderné krematórium Hustopeče

Iba v šesťtisícovom meste Hustopeče v okrese Břeclav v Juhomoravskom kraji sa nachádza najmodernejšie krematórium v Českej republike.
Zdroj Slovenské pohrebníctvo čtěte více...

Rozhovor ředitele krematoria Hustopeče portálu Slovenské pohrebníctvo... Více zde...

Krematorium v Hustopečích je na změny připravené, chválila ministryně...

"Jsem potěšená, že v Hustopečích je všechno v pořádku. Dokonce už nyní splňují to, co budeme v připravované novele požadovat," řekla ministryně Šlechtová bezprostředně po návštěvě našeho krematoria... Zdroj Břeclavský deník čtěte více...

O nás

Podnět ke stavbě krematoria byl dán v roce 1994, v době, kdy se již déle hovořilo o nutnosti výstavby smuteční síně spolu s kremačním zařízením v Hustopečích. Celkové pojetí mělo vycházet z obdobných staveb nejen u nás, ale i v zahraničí a zároveň bylo podmínkou respektování regionální architektury. Bylo zvažováno, že celý komplex bude umístěn do prostoru stávajících hřbitovů a spolu s nimi vytvoří jedinečný architektonický celek.

Takováto stavba, navíc odpovídající moderním technologickým i architektonickým požadavkům, byla pak provedena již v roce 1996 jako 27. krematorium v České republice.

19. června 1997 byl zahájen provoz krematoria a bylo provedeno první zpopelnění. Od té doby dodnes bylo zde provedeno až 24 000 pohřbů žehem.

V roce 2008 převzal krematorium stávající majitel, a tím byla posílena modernizace areálu – stavba nové moderní pece v roce 2011, kamerové systémy, zvýšená kapacita lednic,…

Navíc, a to je podstatné, byla zajištěna naprostá kvalita služeb pro pozůstalé. Otevřenost, pokora a úcta se staly synonymy pro pohřeb žehem v Krematoriu Hustopeče.

Také díky tomu počet uskutečněných žehů neustále zaznamenává nárůst až na současných 3500 žehů ročně.